Upominki i prezenty dla gości

W Polsce sposobem na podziękowanie gościom za przybycie jest wręczanie ciast, tzn. szyszek oraz weselnej wódki. Jednak nie wszystkim parom ten pomysł się podoba. Coraz częściej narzeczeni sięgają po pomysły zapożyczone głównie ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji czy Grecji. Pomysłów na upominki jest wiele i często zależą od budżetu pary i ich upodobań. A co mamy do wyboru?


Migdały, orzechy lub czekoladki

 Migdały lub orzechy oblane czekoladą albo czekoladki w lukrze. Ich liczba powinna być równa 5 – nie jest to wyrazem skąpstwa Pary Młodej, ale wyobrażeniem pięciu życzeń: szczęścia, pomyślności, zdrowia, długiego życia i miłości. Taki rodzaj podarunku zazwyczaj zapakowany jest w woreczek z organzy.

 

Pudełeczka

 Kolejnym ciekawym pomysłem na obdarowanie gości są wszelkiego rodzaju kolorowe pudełeczka, w których można znaleźć słodkości, tj. rafaello, cukierki, m-m’s, suszone owoce czy trufle. Mogą one spełniać dodatkowe funkcje, a mianowicie stanowić dekorację stołu lub wskazywać gościom miejsca przy stole. Pudełeczka mogą być kwadratowe, w kształcie serc lub w formie krzesełek.

 

Torcik weselny

 Miniaturowy torcik zapakowany w przeźroczyste pudełeczko będzie smakował dokładnie tak samo, a nawet lepiej,w porównaniu do jego większej wersji :) Taki upominek jest bardzo efektowny, ale i też sporo kosztuje.

 

Mini bombonierka

 Mała bombonierka z kilkoma różnymi czekoladkami w środku. Czekoladki można zastąpić piernikiem w kształcie serca.

 

Chińskie ciasteczka z wróżbą

 Ciasteczka chińskie zazwyczaj są pieczone przez samych narzeczonych. W środku, zawinięta w folię aluminiową, znajduje się karteczka z wróżbą. Ważne jest, aby każda wróżba była inna.

 

Małe słoiczki

 To pomysł dla par, które planują wesele z motywem rustykalnym lub szlacheckim. Mini słoiczki, zazwyczaj z domową konfiturą lub miodem, na nich naklejona naklejka z Waszymi imionami i datą ślubu sprawią radość nie jednemu gościowi :)

 

Zdjęcie Pary Młodej

 To jeden z najprostszych pomysłów. Wystarczy wywołać zdjęcia, na odwrocie napisać podziękowania, dołączyć płytkę z krótką prezentacją z wesela i zapakować w ładną kopertę.

Pamiętajcie, że nie wszystkie upominki muszą być drogie :) Wystarczy trochę chęci, wyobraźni i gotowe!

Zespół Dekoracje4u.pl