Nie ma co ukrywać, że aktualnie wybór właściwej sali weselnej, która będzie spełniała nasze wymagania, nie będzie bardzo skomplikowany. Twierdzę tak z racji, że obecnie rynek domów weselnych, czy restauracji, które oferują usługi weselne, powiększa się bardzo szybko. Co jest akurat czynnikiem wpływającym na podniesienie jakości usług weselnych. Lokal weselny, który został w tyle i nie unowocześnia się, nie jest już konkurencyjny na rynku. Co ciekawe z drugiej strony, stare GOKi, domy strażaka, itp. pomimo często nikłych zmian, zapełniają swoje sale gośćmi weselnymi, ale to już jest inny fenomen. Odpowiadając na pytanie, które zostało postawione w tytule artykułu, trzeba odpowiedzieć niejednoznacznie. Musimy kierować się swoimi przekonaniami, ewentualnie uwagami naszych bliskich.

Dom ludowy, dom strażaka, GOK

Jeżeli chodzi o domy ludowe, czyli typowe miejsca organizowania wesel, szczególnie na wsiach, będziemy mieli tutaj więcej pracy. Wiadomo, że musimy sami zadbać o to, aby nasza sala weselna wyglądała typowo weselnie. Chodzi tutaj głównie o wystrój sali. Jednakże obecnie wystarczy zatrudnić odpowiednią firmę dekoratorską, która ustroi salę za nas. Wchodzi tutaj w grę również jedzenie na weselu. Kiedyś na porządku dziennym było przygotowywanie strawy dla gości weselnych przez organizatorów wesela. Dzisiaj zatrudnia się albo kucharkę, która ma swoją ekipę do pomocy lub wynajmuje się firmę cateringową. Oczywiście, jeśli się chce samemu zająć wszystkim, nie ma ku temu przeciwwskazań. Pewne jest, że sala weselna w domu ludowym czy domu strażaka będzie wymagała więcej zachodu z naszej strony.

Dom weselny, restauracja

W przeciwieństwie do poprzednich miejsc, domy weselne, czy restauracje, mają z góry przygotowane zaplecze, przynajmniej gastronomiczne. Ponadto, wiele domów weselnych wyposażonych jest dodatkowo w stały wystrój. Tutaj jednakże można być wybrednym, ponieważ stały wystrój czy dekoracja sali weselnej może być lekko kiczowaty. Przy wyborze restauracji, będziemy mieli za zadanie praktycznie tylko wybrać jakie potrawy mają być podane. Oczywiście, przy każdej opcji zostanie nam wybór zespołu muzycznego, fotografa czy kamerzysty. Ostateczny wybór będzie zależał od nas samych. Zwracamy szczególną uwagę również na lokalizację oraz udogodnienia lokalu, takie jak plac zabaw dla dzieci, itp. Warto dobrze zastanowić się przed podjęciem ostatecznej decyzji.