Ślub konkordatowy – jakie dokumenty należy „załatwić” przed zawarciem związku małżeńskiego w kościele?

Planując zawarcie związku małżeńskiego nie tylko musimy zapewnić sobie datę oraz godzinę ślubu, miejsce gdzie odbędzie się przyjęcie weselne, zespół muzyczny, kamerzystę itd., ale również będziemy musieli skompletować kilka ważnych dokumentów, bez których nie będziemy mogli przystąpić do ślubu.
Pierwsza kwestia, jaką musimy załatwić to jest rezerwacja daty ślubu w parafii, w której mamy zamiar przystąpić do sakramentu. Najlepiej zrobić to na około rok przed datą naszego ślubu, ponieważ musimy pamiętać, że nie tylko my w naszej parafii się pobieramy i nasz termin może zostać prędzej czy później zarezerwowany.
Musimy również pamiętać o naukach przedmałżeńskich i naukach przedślubnych. Jak będziemy je odbywać, najlepiej zapytać się w swojej parafii, ponieważ może to wyglądać różnie, szczególnie jeżeli chodzi o nauki przedślubne. Te dokumenty są potrzebne do przedstawienia osobie, która będzie nas obsługiwała w kancelarii parafialnej.
Na trzy miesiące przed datą ślubu powinniśmy się wybrać do kancelarii parafialnej przy parafii, w której zamierzamy zawrzeć związek małżeński i tam przedstawić takie dokumenty jak świadectwo chrztu (jeśli jest to inna parafia niż nasza rodzima), świadectwo bierzmowania (podobna sytuacja), świadectwo nauki religii w szkole (najczęściej będzie to indeks). Nie zapomnijmy również o dowodach osobistych, które są również niezbędne. Z takimi dokumentami będziemy mogli spisać protokół przedślubny, gdzie będzie również kilka pytań osobistych, wymagających odpowiedzi.
Trzeba również poprosić księdza o wygłoszenie zapowiedzi. I tutaj, jeśli jesteśmy z innej parafii, bądź narzeczony lub narzeczona jest z innej parafii, musimy wziąć karteczkę od księdza z prośbą o wygłoszenie zapowiedzi również w naszej parafii. Później, wypełniony formularz zanosimy z powrotem do parafii, gdzie planujemy zawrzeć związek małżeński.
To byłoby już wszystko.

P.S. Pamiętajmy, że będziemy musieli również odbyć spowiedź przedślubną. Pierwszy raz udamy się do spowiedzi na miesiąc przed datą ślubu, a drugi raz na dzień lub dwa dni przed ślubem.
Przed mszą lub po spiszemy jeszcze protokół razem ze świadkami i formalności będziemy mieli z głowy. Później zostanie tylko odebrać akt ślubu z USC w naszym mieście.


Zadzwoń aby sprawdzić dostępność terminu.
tel_siderbar1

Opinie naszych klientów

Bardzo dobra i miła atmosfera towarzyszy współpracy z tymi ludźmi. Polecam szczerze, a nikt się nie zawiedzie.

Kuba M.

Skontaktuj się z nami poprzez Messenger

Zobacz koniecznie inne Nasze usługi Dekoracje4u.pl

Balony z helem dostawa do domu Rzeszów, Łańcut, Podkarpacie


Świat Balonów na każdą okazje, akcesoria urodzinowe


Logo Dekoracje4u.pl.Logo Fotobudka4u.eu.Logo FotoLustro4u.pl.Logo Inspiracje-Weselne.pl.Logo Balony4u.pl.Logo Generatora Śpiewnika Weselnego.Logo Wypożyczalni Dekoracji

Współpracują z nami

Copyright 2012-2021 Dekoracje4u.pl © Wszystkie prawa zastrzeżone. Mapa Strony | Katalogi